header banner
Default

Son bir fırsat Binance, Bitcoin çekimlerini askıya aldı


Hurriyet.com.tr

Oluşturulma Tarihi: Haziran 13, 2022 16:52

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, aşırı volatil seyreden Bitcoin nedeniyle zincirleme bir sorun olmasından kaynaklı Bitcoin çekimlerinin durdurulduğunu açıkladı.

VIDEO: Bitcoin de Hafta sonu Geri Çekilme Altcoinler Ne Olacak Son Durum Haberler Analizler
EKO KRIPTO

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünyanın en büyük kripto para borsası tarafından tedbire uğradı. Binance, Bitcoin çekim işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, aşırı volatil seyreden piyasa nedeniyle Bitcoin çekim işlemlerinin askıya alınmasının kararlaştırıldığını belirtti.

Sebep olarak ise askıya alınmanın zincirleme bir işlem olduğunu ve birikimden kaynaklandığını belirten Zhao, kullanıcıların paralarının güvende olduğunu da söyledi.

Binance'taki sorunun çözülmesi için uğraşılsa da piyasalar düşerken böyle bir duraksamanın olması kripto para piyasaları tarafından farklı yorumlanmaya başladı. Binance'ta uzun süredir bir sorun oluşmamış, kesinti gerçekleşmemişti. Piyasadaki sert satışların önlenmesi için bilinçli olarak Bitcoin çekimleri durdurulmuş olabilir.

FONLAMA ŞİRKETİ TRANSFER VE PARA ÇEKİŞLERİNİ DURDURDU

Kripto para fonlama şirketi Celcius Network, sert düşüş hareketleri nedeniyle ortaya çıkan olağanüstü Piyasa şartlarından dolayı hesaplar arası transferler ve para çekimlerini durdurma kararı aldı. Bitcoin'de Aralık 2020'den bu yana görülen en düşük seviyeyle bu karar alındı.

Şirketten yapılan açıklamada "Varlıkları korumak için adım atarken, likiditede ve operasyonlarımızda istikrarı sağlamak için gerekli eylemleri gerçekleştiriyoruz. Transferlere ve para çekişlere ara verilen bu dönemde müşterilerimiz taahhütlerimiz doğrultusunda ödüllerini, getirilerini çoğaltmaya devam edecekler" denildi.

BITCOIN ÇOK SERT DÜŞTÜ

Bitcoin hafta sonundan bu yana süren düşüş dalgasını sürdürüyor ve yüzde 14 oranında kayıpla 23 bin 623 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sources


Article information

Author: Judith Walker

Last Updated: 1698515403

Views: 1084

Rating: 4.2 / 5 (76 voted)

Reviews: 96% of readers found this page helpful

Author information

Name: Judith Walker

Birthday: 1988-07-21

Address: 00381 Veronica Ways Suite 623, Wolfton, WI 52128

Phone: +4737253615669791

Job: Article Writer

Hobby: Robotics, Juggling, Backpacking, Fencing, Meditation, Cycling, Raspberry Pi

Introduction: My name is Judith Walker, I am a Colorful, irreplaceable, risk-taking, capable, vivid, receptive, strong-willed person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.